logo
Swatch

Swatch prezentuje efekt współpracy ze znanym japońskim grafikiem


29-04-2024| 08:00| Źródło: Swatch | Fot: Swatch

Swatch z dumą zapowiada specjalny projekt obejmujący olśniewającą instalację artystyczną oraz zegarek z limitowanej edycji: VICK BRONZE BY VERDY. Uznany współczesny artysta grafik i kultowa marka zegarków połączyli siły, tworząc dzieło sztuki oraz obiekt kolekcjonerski na cześć najbardziej rozpoznawalnej postaci autorstwa VERDY’ego, Vicka.


Vick to postać będąca połączeniem pandy i królika, zainspirowana indywidualnymi cechami pozytywnej i łagodnej pandy oraz królika, symbolizującego długowieczność i obfitość. Vick kocha muzykę, zwłaszcza punkową, o czym może świadczyć symbol anarchii na jego brzuchu. Dotąd Vick przedstawiany był wyłącznie w czarno-białej kolorystyce.Podczas tegorocznego Biennale Arte zadebiutuje w zupełnie nowej palecie kolorów. Pierwsza kultowa postać stworzona przez VERDY’ego pojawia się na tarczy i na całej szerokości paska zegarka utrzymanego w brązowej kolorystyce, nawiązującej do niezwykłej instalacji przygotowanej na zamówienie Swatch na Biennale Arte 2024. Zarówno w zegarku jak i instalacji, postawa i ekspresja Vicka przypominają o tym, jak ważna w życiu jest zabawa, nawet dla osób dorosłych. Zegarek to model GENT w rozmiarze 34 mm, który pasuje do każdego nadgarstka bez kompromisów w zakresie stylu. Prezentowany jest w atrakcyjnym czarno-złotym opakowaniu z wizerunkiem Vicka, dzięki czemu ten zegarek Swatch z artystycznej edycji specjalnej stanie się obiektem pożądania każdego fana VERDY’ego. Zegarek zawiera dodatkowy „sekretny” detal – język Vicka każdego dnia zmienia kolor w cyklu: pomarańczowy, czerwony, różowy i żółty.

Vick dla Swatch: wyjątkowa radość życia – i miłość do sztuki!

Jako główny partner Biennale Arte 2024 w Wenecji, Swatch po raz kolejny zaskakuje nietypowym i innowacyjnym podejściem, prezentując pomysłową pracę VERDY’ego w parku Giardini, głównej przestrzeni wystawowej. Odwiedzający teren Giardini podczas Biennale Arte 2024 będą mogli zobaczyć tam imponującą, 4-metrową figurę Vicka w kolorze brązu, posiadającą tę samą pozytywną, otwartą, nieco psotliwą postawę i charakterystyczny odcień jak Vick przedstawiony na zegarku. To oryginalne dzieło zostało wykonane na zamówienie Swatch i stanowi kontynuację innych niezwykłych projektów prezentowanych wcześniej przez Swatch na Biennale Arte. Współpraca z pewnością zostanie dostrzeżona przez wszystkich miłośników sztuki współczesnej i niesztampowego podejścia marki Swatch, która lubi pozytywnie prowokować.
VICK BRONZE BY VERDY, zarówno poprzez kształt zegarka jak i widniejącą na nim grafikę, zachęca do poszukiwania swojej buntowniczej natury zgodnie z lekkim i zabawnym podejściem, z którego znana jest marka Swatch oraz z dozą pozytywnej energii, którą zawiera w swojej sztuce VERDY.
Celem Swatch jest przybliżanie sztuki większym rzeszom odbiorców oraz eksponowanie dzieł artystów na nadgarstku. Wyjątkowa współpraca VICK BRONZE BY VERDY zawiera w sobie oba te aspekty, odzwierciedlając kreatywność, radość życia i zamiłowanie do pozytywnej prowokacji marki Swatch. Prace VERDY’ego dowodzą, że grafika otrzymała należne jej miejsce na słynnych wystawach sztuki takich jak Biennale Arte 2024, dostarczając inspiracji nowemu pokoleniu artystów i miłośników sztuki, a przy tym uwalniając wewnętrzne dziecko w każdym z nas.

O Swatch

Pozytywna prowokacja i joie de vivre rodem ze Szwajcarii: w momencie powstania w 1983 r., Swatch zatrząsnął branżą zegarmistrzowską. Swatch pozostaje jednym z wiodących producentów zegarków i należy do najbardziej pożądanych marek na świecie, co zawdzięcza niezwykłym projektom i podążaniu z duchem czasu – jest przy tym zawsze wierny sobie. Firma nie przestaje zaskakiwać, zarówno regularnie wypuszczanymi nowymi modelami, jak i kolekcjami specjalnymi. Rewolucyjny sposób, w jaki Swatch myśli i działa, był widoczny od początku: marka szybko zaangażowała się w sporty akcji, takie jak BMX, longboarding czy surfing. Natomiast Swatch Art Peace Hotel w Szanghaju świadczy o zamiłowaniu marki do sztuki, tworząc miejsce spotkań artystów z całego świata.

Kim jest Verdy

VERDY to jeden z najbardziej rozpoznawalnych japońskich artystów, znany ze swoich kultowych projektów takich jak Girls Don’t Cry czy Wasted Youth oraz stworzenia postaci Vicka i Visty’ego. Ten urodzony w Osace i mieszkający obecnie w Tokio grafik pracował już z wieloma znanymi nazwiskami ze świata filmu, sportu, branży streetwear oraz mody luksusowej.