logo
Mercedes-AMG E-Scooter

Stylowa, bezpieczna i z pokaźnym zasięgiem – nowa elektryczna hulajnoga Mercedes-AMG


12-06-2023| 08:00| Źródło: Mercedes-Benz Polska | Fot: Mercedes-Benz Polska

Producent spod znaku trójramiennej gwiazdy ma jasny plan transformacji w kierunku bezemisyjnej przyszłości. Do końca bieżącej dekady zamierza przejść na zasilanie w pełni elektryczne wszędzie tam, gdzie pozwolą na to warunki rynkowe. Ponadto jego ambicją jest wprowadzanie innowacji z zakresu mobilności, które w znaczący sposób przyczynią się do poprawy jakości życia w miastach. Aby zapewnić mobilność na tak zwanej ostatniej mili, wkrótce na rynku pojawi się elektryczna hulajnoga Mercedes-AMG E-Scooter.


Elektryczna hulajnoga Mercedes-AMG E-Scooter łączy wydajność, ponadprzeciętny zasięg i bezpieczeństwo z wysokiej jakości komponentami oraz sportową elegancją. Hulajnoga łatwo się składa i bez trudu mieści się w bagażniku samochodu, a dzięki niewielkiej masie można wygodnie przewozić ją środkami transportu publicznego. To wszystko sprawia, że idealnie nadaje się do miasta, dla osób dojeżdżających do pracy, a nawet dla tych pokonujących na większe odległości.

Hulajnoga Mercedes-AMG E-Scooter powstała we współpracy ze szwajcarską firmą Micro Mobility Systems AG – specjalistą od mikromobilności. Elektryczny silnik o mocy 500 W umożliwia osiągnięcie prędkości 20 km/h. Miejsce typowej dla takich pojazdów przepustnicy obsługiwanej kciukiem zajął obrotowy uchwyt, który pozwala na bardziej intuicyjną i precyzyjniejszą obsługę – oferując jeszcze więcej radości z jazdy. Wydajny akumulator 9,6 Ah zapewnia zasięg do 40 kilometrów, idealny do poruszania się po mieście. W ten sposób nowa elektryczna hulajnoga Mercedes-AMG spełnia oczekiwania klientów poszukujących elastycznych, indywidualnych rozwiązań z zakresu mobilności, a jej stylowy wygląd z matowoczarnym lakierowaniem doskonale pasuje
do wyrafinowanego, miejskiego stylu życia.

Osiągi i design to nie wszystko. Projektanci hulajnogi skupili się także na bezpieczeństwie. Szeroki podest z antypoślizgową powłoką zapewnia stabilną pozycję. Jego wzornictwo zwraca uwagę charakterystycznymi rombami AMG. Solidne gumowe koła o średnicy 20 cm oraz indywidualnie regulowane zawieszenie z przodu i z tyłu pozwalają bez wysiłku pokonywać nierówny teren. Dzięki ergonomicznie ukształtowanej kierownicy z funkcją regulacji e-hulajnogę można indywidualnie dopasować do każdej postury. Po obu stronach uchwytu znalazło się logo AMG. Zintegrowany dzwonek umożliwia ostrzeganie innych uczestników ruchu o swojej obecności, a centralnie umieszczony wyświetlacz informuje o prędkości, stanie naładowania i trybie jazdy. Harmonijny design uzupełnia gwiazda Mercedesa pod przednią lampą. Do wytracania prędkości służy elektryczny hamulec silnikowy, obsługiwany obrotową manetką, hamulec bębnowy z tyłu lub hamulec nożny na nadkolu. Obrócenie manetki w przód aktywuje system rekuperacji kinetycznej w celu hamowania i jednocześnie ładuje akumulator. Bezpieczną jazdę w ciemności umożliwiają światła z przodu i z tyłu oraz odblaski po bokach.

Przydatną dodatkową funkcją jest komunikacja z aplikacją Micro. Korzystając z Bluetooth®, Mercedes-AMG E-Scooter łączy się ze smartfonem, który można przymocować do kierownicy za pomocą specjalnego uchwytu. Aplikacja dostarcza użytkownikowi przydatne informacje o prędkości, dystansie, czasie podróży czy stanie naładowania akumulatora. To nie wszystko: zintegrowany system nawigacji pokazuje najkrótszą trasę do celu. Ponadto aplikacja umożliwia bezpośrednie sterowanie różnymi funkcjami, takimi jak światła lub tryb jazdy.

Aby ułatwić transport, elektryczna hulajnoga Mercedes-AMG została wyposażona w intuicyjny mechanizm składania obsługiwany stopą oraz w składane uchwyty. W rezultacie mieści się nawet w bagażniku małego samochodu i można ją wygodnie przewozić we wszystkich środkach transportu publicznego. Dodatkowym plusem jest niska masa własna, wynosząca zaledwie 14,7 kg.

Dane techniczne:

 • Masa własna: ok. 14,7 kg
 • Wymiary: długość: 1050 mm; wysokość: 1085 mm; szerokość: 520 mm (po złożeniu: 1050 mm; 320 mm; 145 mm)
 • Moc silnika: 500 watów
 • Akumulator: 9,6 Ah, 450 Wh
 • Zasięg: ok. 40 km w trybie Eco / 25 km w trybie sportowym
 • Prędkość maksymalna: 20 km/h
 • Czas ładowania: 2,1-3,5 h
 • Rozmiar opon: przód 200 mm, tył 200 mm
 • Hamulce: 3 (1 z przodu i 2 z tyłu)
 • Oświetlenie: przód i tył
 • Zawieszenie: przód i tył
 • Wyświetlacz: tak
 • Zatwierdzony do użytku na drogach: tak

Firma Micro Mobility Systems AG, założona przez Wima Oubotera, w latach 90. zasłynęła na całym świecie swoim Micro Scooterem. Dziś, zgodnie z wizją „lepszego miejskiego stylu życia”, oferuje ponad 50 różnych produktów z zakresu mobilności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i jest światowym liderem rynku w sektorze mobilności premium. Gama Micro obejmuje zarówno popularne hulajnogi dla najmłodszych, jak i stylowe hulajnogi elektryczne, a także samochód elektryczny.