logo
Swatch

Swatch w najnowszej kolekcji prezentuje kultowe dzieła artystów


28-03-2023| 12:00| Źródło: Swatch| Fot: Swatch

Na całe życie zapada nam w pamięć ten pierwszy raz, gdy stajemy na wprost najsłynniejszych arcydzieł świata; to poczucie odkrywania nowych światów i twórczego iskrzenia. Na styku sztuki i świata brandu dzieją się niesamowite rzeczy; od samego początku Swatch znajduje nowe sposoby przenoszenia sztuki do naszego życia.


Rok 2023 otwiera nowy rozdział w Swatch Art Journey, z 5 ważnymi premierami kolekcji kapsułowych, które ukażą się między połową marca a majem. Cała linia jest jak przygoda niosąca nas przez różne etapy historii sztuki, od Botticellego po Lichtensteina, a dzięki nieoczekiwanym detalom trudno byłoby o kolekcję bardziej w charakterze marki.

W swoich radośnie prowokacyjnych modelach GENT i NEW GENT, Swatch odświeża dziesięć wielkich arcydzieł: każdy zegarek jest hołdem złożonym artyście, który nie bał się próbować nowego. Od marca 2023 r. dostępna będzie pierwsza część kolekcji. W maju ukaże się kolejna, wnosząc radość kreatywności do świata sztuki i kolekcjonerów Swatch na całym świecie.

  • Swatch x MoMA – powstał na cześć POP Artu w setną rocznicę urodzin Roya Lichtensteina.
  • Swatch x Magritte – jest hołdem złożonym temu surrealiście z okazji 125. rocznicy urodzin.
  • Swatch x LE GALLERIE DEGLI UFFIZI – to celebracja natury i kobiecości widzianych okiem wielkiego renesansowego mistrza Sandro Botticellego.
  • Swatch x LOUVRE ABU DHABI – łączy energię „Wielkiej fali w Kanagawie” artysty Hokusai z majestatycznym „Astrolabium”.

Romans marki ze sztuką rozpoczął się w roku 1985 od pierwszego z długiej linii zegarków Art Special. Firma od zawsze poszukująca sposobów demokratyzacji świata sztuki, sprzymierzyła się ze słynnymi muzeami, odtwarzając niektóre z najwspanialszych dzieł z ich kolekcji w nowej serii Museum Journey.

Rijksmuseum w Amsterdamie (2018) oraz Muzeum Thyssen-Bornemisza w Madrycie (2018) jako pierwsze otworzyły swoje podwoje dla Swatch, a wkrótce dołączyły: muzeum Louvre w Paryżu (2019), MoMA w Nowym Jorku (2021) i wreszcie paryski Centre Pompidou (2022).