logo
Toyota Camry Hybrid - nowosciproduktowe.pl

Toyota Camry Hybrid – nowy design i systemy bezpieczeństwa


24-11-2020| 08:30| Źródło: Toyota | Fot: Toyota

Toyota Camry Hybrid debiutuje w nowej, odświeżonej wersji o bardziej dynamicznej, mocniej osadzonej na drodze sylwetce


  • Toyota Camry Hybrid to nowe koła aluminiowe, kolory nadwozia i projekt wnętrza
  • Przeprojektowana konsola centralna z większym, 9-calowym ekranem dotykowym
  • System multimedialny z Apple CarPlay® i Android Auto™
  • Najnowsza wersja pakietu Toyota Safety Sense 2.5 z nowymi systemami zapobiegania zderzeniu czołowemu oraz kolizjom na skrzyżowaniach

Toyota Camry Hybrid została zaprojektowana w architekturze TNGA na bardzo sztywnej, modułowej platformie GA-K. Dzięki niej auto prowadzi się precyzyjnie i pewnie, daje dużą przyjemność z jazdy, ma bardziej atrakcyjną linię nadwozia oraz wyróżnia się pod względem jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.

Toyota Camry to model produkowany od 1982 roku, który w ciągu prawie 40 lat zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jest sprzedawana w ponad 100 krajach na świecie, a łączna liczba sprzedanych egzemplarzy sięga ponad 19 milionów aut. Przy rocznej sprzedaży ponad 700 000 samochodów Camry jest najpopularniejszym średniej wielkości sedanem na świecie. Camry jest ceniona za styl, komfort, bezpieczeństwo i technologię hybrydową. Teraz sedan Toyoty zyskuje jeszcze więcej atrakcyjności za sprawą odświeżonego, bardziej dynamicznego designu i nowoczesnych technologii.

Toyota Camry Hybrid stanowi atrakcyjną alternatywę dla średniej wielkości sedanów oferowanych na rynku. Jej atutem jest dynamiczny napęd hybrydowy o mocy 218 KM, oparty na silniku 2,5 l. Napęd ten łączy dobre przyspieszenie z niskim zużyciem paliwa i wysokim udziałem jazdy w bezemisyjnym trybie elektrycznym bez ładowania baterii trakcyjnej z zewnętrznego źródła. Te zalety, w połączeniu z wysoką wartością odsprzedaży, przyciągają wielu klientów flotowych, których zakupy odpowiadają za 85% całkowitej sprzedaży Camry.

Odświeżona Camry zachowuje wszystkie kluczowe cechy, które przyniosły jej popularność – jakość, trwałość, niezawodność, ciszę we wnętrzu i dobre właściwości jezdne, dodając jeszcze bardziej elegancką stylistykę, nowe wzory felg aluminiowych i nowe kolory nadwozia.

Wnętrze auta od początku jest chwalone za komfort i przestronność, w szczególności na tylnej kanapie. Teraz kabina zyskuje nową kolorystykę i wykończenie wnętrza, większy, wyżej zamontowany ekran dotykowy 9″ oraz lepsze systemy łączności.

Najnowszy pakiet bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense zawiera wiele nowych lub udoskonalonych funkcji, dzięki którym Camry staje się bezpieczniejsza niż kiedykolwiek.

Toyota Camry Hybrid – stylistyka nadwozia

Hybrydowa Camry otrzymała nowy przedni zderzak oraz nowy projekt górnego i dolnego grilla, dzięki którym wygląda nowocześniej i bardziej stabilnie. Dolny grill może być wykończony w kolorze czarnym lub ciemnoszarym, natomiast na jego brzegach pojawiają się detale w kolorze chromowanym lub srebrnym.

Do wyboru są nowe aluminiowe felgi o średnicy 17″ i 18″. Siedemnastocalowe obręcze otrzymały skręcone szprychy w kształcie V, zaś większe koła mają podwójne, polerowane szprychy w kombinacji ze skręconymi ciemnymi szprychami. Gama kolorów nadwozia została wzbogacona o lakier Deep Metal Grey oraz nowe listwy między tylnymi światłami.

Zaktualizowane multimedia i zmiany we wnętrzu

W odświeżonym wnętrzu zwraca uwagę nowy, szybciej reagujący na dotyk, 9-calowy ekran dotykowy na konsoli centralnej. Jest on zamontowany wyżej niż dotychczas, co poprawia widoczność. Do ekranu zostały dodane mechaniczne przyciski, które ułatwiają korzystanie z niego podczas jazdy. Zaktualizowany system multimedialny otrzymał szybsze oprogramowanie oraz integrację ze smartfonami za pośrednictwem Apple CarPlay® i Android Auto™.

Do wyboru są dwie skórzane tapicerki klasy premium w kolorze czarnym i beżowym, zdobione stylowymi perforacjami, które umożliwiają wentylację siedzeń. Dostępna jest także zupełnie nowa czarna tapicerka ze sztucznej skóry z materiałowymi wstawkami.

Wykończenia na tablicy wskaźników, konsoli centralnej i panelu przycisków na drzwiach mogą być wykonane z eleganckiego kompozytu Black Engineered Wood przypominającego drewno lub z atrakcyjnego wizualnie tworzywa Titanium Line Pattern o regularnym geometrycznym wzorze, dającym efekt trójwymiarowości.

Systemy bezpieczeństwa nowej generacji

Nowa Toyota Camry Hybrid jest wyposażona w najnowszą wersję Toyota Safety Sense – zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego, które zapobiegają kolizjom lub ograniczają ich skutki w wielu różnych sytuacjach na drodze.

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) otrzymał nowe funkcje, w tym system wykrywania pieszych i rowerzystów, system zapobiegania zderzeniu czołowemu, wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia oraz układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (ITA). System ITA ostrzega kierowcę i uruchamia automatyczne hamowanie, jeśli podczas skrętu w lewo lub w prawo powstaje ryzyko zderzenia z pieszym na pasach lub z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem.

Camry otrzymuje także system redukcji prędkości na zakrętach (Curve Speed Reduction) oraz pełnozakresowy inteligentny tempomat adaptacyjny IACC, który za zgodą kierowcy dostosowuje prędkość samochodu do ograniczeń prędkości widocznych na mijanych znakach drogowych.

Asystent utrzymania pasa ruchu (LTA) utrzymuje samochód na środku pasa i zapobiega zjechaniu samochodu z niego, ingerując w układ kierowniczy. LTA w nowej wersji został udoskonalony – bardziej precyzyjnie wykrywa granice pasa ruchu, szybciej powraca do działania po intencjonalnej zmianie pasa przez kierowcę i skuteczniej utrzymuje właściwy tor jazdy, kontrując turbulencje podczas mijania dużych ciężarówek. Ponadto wcześniej oblicza promień łuku zakrętu, aby precyzyjniej dopasować do niego tor jazdy, a także ingeruje w układ kierowniczy z większą siłą, co sprawia, że działa przy wyższych prędkościach.

Nowa Toyota Camry Hybrid trafi do sprzedaży w Europie w połowie roku 2021. Samochód będzie jak dotychczas oferowany wyłącznie z napędem hybrydowym.