logo
Opony Nokian Tyres - Nowosciproduktowe.pl-1

Zimowe opony Nokian Tyres


03-11-2020| 04:26| Źródło: Nokian Tyres| Fot: Nokian Tyres

Nadeszła jesień, a wraz z nią dla większości kierowców — pora na zmianę opon na zimowe. W wielu krajach europejskich wymagają tego przepisy. Położony najdalej na północ producent opon może się poszczycić szeroką ofertą zimowego ogumienia, które doskonale sprawdza się w zmiennych środkowoeuropejskich warunkach pogodowych. We wrześniu 2020 r. firma Nokian Tyres zaprezentowała najnowsze opony Nokian Seasonproof i Nokian Seasonproof SUV — całoroczne opony, które dopełniają ofertę wysokiej jakości opon zimowych.


Jako wynalazca opon zimowych prestiżowa nordycka marka Nokian Tyres zawsze gwarantuje dobry wybór jakościowych opon — mówi Martin Dražík, specjalista i menedżer produktu na Europę Środkową w Nokian Tyres.

Nową oponę zimową do samochodów osobowych Nokian Snowproof uznano za najlepszą spośród środkowoeuropejskich opon zimowych w teście szwedzkiego czasopisma Teknikens Värld. Ze względu na połączenie doskonałej przyczepności na śniegu i lodzie oraz znakomitych właściwości na nawierzchni suchej otrzymała ona odznakę Best in test. Wyjątkowe bezpieczeństwo tej opony w warunkach zimowych umożliwia bezstresową jazdę nawet w razie nieoczekiwanych opadów śniegu i konieczności zmiany pasa ruchu na błocie pośniegowym. Dzięki nowej technologii Alpine Sense Grip opracowanej przez Nokian Tyres opona radzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami zimowej pogody i zapewnia przewidywalną, zrównoważoną reakcję w warunkach miejskich, na autostradach oraz malowniczych drogach górskich.

Właścicielom samochodów sportowych o wysokich osiągach Nokian Tyres poleca unikatowe opony UHP Nokian Snowproof P. Stanowią one sportowe i nowoczesne rozwiązanie wyróżniające się wysokimi parametrami prowadzenia i niezawodną przyczepnością w zimie. Doskonale sprawdzają się podczas nagłych zmian pasa ruchu czy na pokrytych błotem pośniegowym bocznych drogach. Opracowana przez Nokian Tyres nowa koncepcja Alpine Performance zapewnia najwyższej klasy bezpieczeństwo codziennej jazdy dzięki zaawansowanym właściwościom trakcyjnym, krótszej drodze hamowania i pewności pokonywania zakrętów. W opracowywaniu tej wyjątkowej opony uczestniczył dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Mika Häkkinen.

Opona sprawuje się niezawodnie przy zarówno dużej, jak i małej szybkości na śliskich drogach. Precyzyjne i łatwe prowadzenie odczuwa się nawet w warunkach ekstremalnych. Niezależnie od tego, co szykuje nam zima, opony Nokian Snowproof P znacznie zwiększają pewność podczas jazdy, a to przekłada się na jej płynność i bezpieczeństwo — mówi Häkkinen.

Opony także dla właścicieli SUV-ów i crossoverów

Porządne zimowe opony do SUV-ów muszą być odpowiednio mocne i solidne, by zapewnić stabilność tych wysokich i ciężkich pojazdów nawet przy dużej szybkości oraz złych warunkach na drodze. Dzięki wyjątkowej technologii Alpine Sense Grip opona Nokian WR SUV 4 wyróżnia się doskonałą przyczepnością na śniegu, błocie pośniegowym i mokrej nawierzchni. Wyjątkowo trwałe włókna aramidowe wzmacniają ściany boczne opon, zwiększając ich wytrzymałość i bezpieczeństwo w trudnych warunkach drogowych. Opony Nokian WR SUV 4 zajęły ex aequo pierwsze miejsce w teście opon zimowych 2020 niemieckiego czasopisma Off Road. Opony te są cenione za doskonałe prowadzenie na lodzie i śniegu, a także znakomitą skuteczność hamowania na suchych drogach w zimie.

Praktyczne rozwiązanie na łagodną zimę

Tam, gdzie zimy są zwykle łagodne, kierowcy mogą się zdecydować na opony całoroczne. We wrześniu firma Nokian Tyres wprowadziła do oferty serie opon Nokian Seasonproof i Nokian Seasonproof SUV z myślą o pogodzie w krajach środkowoeuropejskich. Jest to zupełnie nowa generacja opon z innowacyjną mieszanką gumową Season Sense. Koncepcja ta została opracowana specjalnie z myślą o całorocznym użytkowaniu opon, aby zapewnić bezpieczeństwo jazdy w deszczowe dni i po błocie pośniegowym, a także wygodę i precyzję na suchych drogach podczas upałów. Spośród innych atutów tej opony warto wymienić doskonałą odporność na zużycie, wytrzymałość oraz niski opór toczenia. Opony do SUV-ów mają też aramidowe ściany boczne. Opony we wszystkich rozmiarach są oznaczone symbolem płatka śniegu (3PMSF) wskazującym ich oficjalne zatwierdzenie do użytku zimą.

Opony zimowe kupisz w sklepie Ucando