logo

KEEN wprowadza na rynek rewolucyjny but WK400


15-03-2023| 12:00| Źródło: Keen| Fot: Keen

Po trzech latach rozwoju i ponad pięciu tysiącach mil testów, KEEN wprowadza nowe WK400, rewolucyjny but zaprojektowany specjalnie po to, aby chodzenie sprawiało radość. Ludzie obecnie chodzą więcej niż kiedykolwiek wcześniej, a korzyści z tego są ogromne. Chodzenie leczy, buduje relacje. Poprawia zdrowie, zmniejsza stress, pobudza kreatywność. A przede wszystkim jest katalizatorem zmian i obrony tego, co słuszne.


Cztery lata temu Rory Fuerst Jr., dyrektor kreatywny KEEN, uległ wypadkowi na nartach, w wyniku którego przez kilka miesięcy nie mógł chodzić. W trakcie powrotu do zdrowia, znalazł się w depresji. Jako utalentowany sportowiec nigdy nie uważał chodzenia za coś ważnego, ale cztery miesiące po powrocie do zdrowia odkrył, że chodzenie jest czymś więcej niż tylko sposobem poruszania się. Chodzenie wydobyło go z ciemności i uratowało mu życie. To doświadczenie zainspirowało go do podzielenia się mocą chodzenia ze światem i posłużyło jako katalizator dla najnowszej innowacji firmy KEEN, która rewolucjonizuje obuwie do chodzenia.

Z pomocą wieloletniego przyjaciela i innowatora w dziedzinie obuwia oraz doktora fizyki i nauk o środowisku, Ciro Fusco, Rory Jr. zaczął zgłębiać naukę o chodzeniu. W badaniach biomechanicznych KEEN odkrył, że ciało i nogi działają jak wahadło, które powoduje, że stopa porusza się po stałym łuku podczas chodzenia – wzór, który jest unikalnie różny od kroku biegacza, który jest bardziej podobny do sprężynowania – i którego dostępne na rynku buty nie ułatwiają.

Aby wzmocnić ten stały łuk, KEEN stworzył technologię KEEN.CURVE™. Technologia ta łączy geometrię stałego łuku, technologię płyt pod stopą i wysokoenergetyczną podeszwę środkową, aby stworzyć wyjątkowe uczucie pędu do przodu, które sprawia, że chodzenie nabiera dynamiki. Dodatkowo, duża, 30-milimetrowa skok w okolicy palców zapewnia wyjątkowo płynne i łatwe przejście od pięty do oderwania palców od podłoża, dzięki czemu każdy krok jest łatwiejszy. 10-milimetrowy spadek pomiędzy piętą a przodostopiem dodatkowo wspomaga pęd do przodu podczas chodu, a także stabilność.

„Przed wypadkiem, nigdy nie myślałem o chodzeniu. To było po prostu coś, co robiłem, aby dostać się do celu. Dopiero kiedy nie mogłem już tego robić i moje całe życie zostało wywrócone do góry nogami, zdałem sobie sprawę, czym jest dla mnie chodzenie – i dla nas, jako ludzi. Mój wypadek postawił mnie w jednym z najciemniejszych miejsc, w jakich kiedykolwiek byłem. To właśnie chodzenie pozwoliło mi się z niego wydostać. Ten projekt narodził się podczas tej tragedii. Oczywiście, w naszym bucie zastosowano mnóstwo nowoczesnych technologii i badań, ale najbardziej zapamiętam czas spędzony na pracy z wieloma wspaniałymi ludźmi, którzy dążyli do ulepszenia czegoś tak podstawowego – chodzenia. Podobnie jak moja kontuzja, ten projekt nie był łatwy, ale to wszyscy, którzy brali w nim udział, doprowadzili go do końca.

But WK400 jest dostępny w czterech kolorach męskich i damskich. WK400 będzie można kupić od marca 2023 roku.